Zdrowe serce, czyli krótko na temat kardiologii

ko lekarz dla starszych osób. Choroby serca, jeśli nie są wrodzone pojawiają się przez całe życie człowieka. Dzisiejszy tryb życia wielu osób ? siedząca praca, mała aktywność fizyczna, zwiększona ilość spożywanego alkoholu w połąc

Zdrowe serce, czyli krótko na temat kardiologii UKG cieszyn

O tym, dlaczego warto chodzić do kardiologa


W dzisiejszych czasach bardzo dużo mówi się o konieczności regularnych wizyt u kardiologa. Specjaliści podkreślają, że kardiolog to nie jest tylko lekarz dla starszych osób. Choroby serca, jeśli nie są wrodzone pojawiają się przez całe życie człowieka. Dzisiejszy tryb życia wielu osób ? siedząca praca, mała aktywność fizyczna, zwiększona ilość spożywanego alkoholu w połączeniu z kiepską dietą powoduje, że coraz młodsze osoby mają poważne problemy ze swoim organizmem. To dlatego warto regularnie chodzić do kardiologa. Badać się zgodnie z zaleceniami specjalistów w odpowiednich odstępach czasu. To kluczowe dla utrzymania formy i organizmu w dobrym stanie.



Jak najlepiej wybrać kardiologa?


Wybór kardiologa nie jest prostą sprawą i czasami nie jest w ogóle możliwy. Jeśli mieszkamy w małych miejscowościach, mamy do dyspozycji na przykład jedną przychodnię i szpital. Może się zdarzyć, że w obu tych placówkach przyjmuje ten sam kardiolog. Warto wtedy zainteresować się innymi placówkami i zapoznać się z ich listą choćby w internecie. Dzięki temu ma się szansę poprawy jakości leczenia i skonsultowania jednej opinii z drugą. Wybór najlepszego kardiologa w mieście jest już łatwy. Ma się do dyspozycji bardzo dużo placówek medycznych, które mają w ofercie specjalistów z przeróżnych dziedzin medycyny. Jednym ze sposobem weryfikacji lekarza jest choćby sprawdzenie opinii w internecie.




W XX wieku choroby sercowo-naczyniowe znacznie

W XX wieku choroby sercowo-naczyniowe znacznie zyskały na znaczeniu. Na początku wieku były przyczyną mniej niż 10% zgonów na świecie, pod koniec ? mniej niż 50% w krajach uprzemysłowionych i 25% w krajach rozwijających się. Tę zmianę często tłumaczono raczej rzadszym występowaniem chorób infekcyjnych i niedoboru żywności, niż przeciętną długością życia. Wzrost przeciętnej długości życia ? np. w USA: z ok. 49 lat w 1900 do ok. 76 lat w 2000 ? może częściowo tłumaczyć wyższą zapadalność na i śmiertelność z powodu chorób sercowo-naczyniowych.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kardiolog