Wykształcenie i praca w zawodzie geodety. Krótko i na temat

żne i nie powinny być pomijane. Geodeci pracujący w biurach zajmują się na przykład przygotowywaniem planów działań, jakie mają zostać podjęte w celu realizacja konkretnego zlecenia. Teoretyczna praca geodezyjna polega także na po

Wykształcenie i praca w zawodzie geodety. Krótko i na temat

Opracowywanie zleceń geodezyjnych

Prace geodezyjne mogą być wykonywane zarówno w terenie, jak i w biurze. Trzeba podkreślić, że oba te sposoby wykonywania prac geodezyjnych są równie ważne i nie powinny być pomijane. Geodeci pracujący w biurach zajmują się na przykład przygotowywaniem planów działań, jakie mają zostać podjęte w celu realizacja konkretnego zlecenia. Teoretyczna praca geodezyjna polega także na poznawaniu ukształtowania terenu, na którym mają być przeprowadzane jakieś prace oraz na opracowywaniu wyników badań geodezyjnych wykonywanych w terenie. Na tej podstawie można opracowywać zlecenia otrzymywane przez geodetów i przygotowywać raporty z podjętych przez nich działań. Wszystko to sprawia, że tylko współpraca geodetów pozwoli na pełne wykonanie usług geodezyjnych.


Zastosowania miejskich pomiarów geodezyjnych

Miejska geodezja bardzo dobrze się rozwija. Dzieje się tak dlatego, że nowoczesna urbanistyka znajduje bardzo szerokie zastosowanie z uwagi na to, że w miastach mieszka obecnie bardzo wiele osób, a jednocześnie istnieje bardzo wiele możliwości zagospodarowywania obszarów miejskich. Jednak rozwój miast nie byłyby w ogóle możliwy bez wykonywania miejskich pomiarów geodezyjnych. Dlatego są one wykonywane przez bardzo wielu geodetów specjalizujących się właśnie w wykonywaniu tego rodzaju pomiarów. Nikogo nie trzeba przekonywać, że zastosowania miejskich pomiarów geodezyjnych są bardzo szerokie, a miejskie plany przestrzenne muszą być stale rozbudowywane. Przy ich wykorzystaniu można przecież budować nowe drogi i stawiać przeróżne budynki.


Geoinformatyka - definicja z Wikipedii

Geoinformatyka ? dyscyplina naukowa w obrębie nauk geograficznych zajmująca się numerycznym przetwarzaniem i analizowaniem informacji geograficznej. Geoinformatyka różni się od geoinformacji większym udziałem zagadnień informatycznych, głównie związanych z programowaniem. W realizacji wyżej wymienionych zadań zaangażowany jest zespół środków technicznych (komputery, sieci teleinformatyczne), prawnych (ustawy i rozporządzenia), ekonomicznych (opłacalność inwestowania w sprzęt i oprogramowanie) oraz personalnych (użytkownicy, programiści i administratorzy systemów).
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Geoinformatyka