Ogólnie o leczeniu ortopedycznym

zą na otrzymanie wówczas fachowej i szybkiej pomocy, a tymczasem przychodnie państwowe bywają bardzo przeładowane. Natomiast niektóre gabinety prywatne są otwarte nawet w soboty do czternastej godziny, a w tygodniu do osiem

Ogólnie o leczeniu ortopedycznym

Prowadzenie prywatnej praktyki ortopedycznej

Prowadzenie praktyki ortopedycznej może być bardzo opłacalne z racji tego, że ludzie często ulegają jakimś urazom ortopedycznym i liczą na otrzymanie wówczas fachowej i szybkiej pomocy, a tymczasem przychodnie państwowe bywają bardzo przeładowane. Natomiast niektóre gabinety prywatne są otwarte nawet w soboty do czternastej godziny, a w tygodniu do osiemnastej czy dwudziestej. Okres oczekiwania na wizytę w prywatnym gabinecie jest najczęściej krótki, a w niektórych przypadkach można zostać przyjętym nawet tego samego dnia. Zapisy do prywatnego gabinetu ortopedycznego mogą być prowadzone przez samego lekarza lub przez towarzyszącą jemu pielęgniarkę. Taka pielęgniarka od razu stara się zdobyć informacje na temat urazu nowego pacjenta.


Zakres usług świadczonych w małym gabinecie ortopedycznym

Małe gabinety ortopedyczne cechują się tym, że sprzyjają nawiązywaniu bliższego kontaktu z lekarzem, ale korzystając z nich nie zawsze pacjent otrzymuje dostęp do nowoczesnej aparatury. Jednak bardzo często na wyposażeniu nawet prywatnych gabinetów ortopedycznych znajdują się aparaty usg, natomiast na zrobienie zdjęcia rtg zawsze można otrzymać skierowanie. Każdy lekarz ortopeda może także wypisywać recepty na leki, tylko nie każdy może wypisywać recepty na leki refundowane, dlatego warto od takiego lekarza wybierać recepty jedynie na leki, które nie są refundowane. Lekarz przyjmujący prywatnie może także wypisywać zwolnienia lekarskie. W tym przypadku może on nawet dużo swobodniej wypisywać dłuższe zwolnienia niż lekarz przyjmujący w państwowej przychodni.


Robienie dodatkowych badań w trakcie leczenia ortopedycznego

Leczenie urazów ortopedycznych bywa bardzo długie, a z drugiej strony może wymagać odbywania częstych kontroli u lekarza. Dlatego nie wszystkie wizyty u lekarza będą mogły odbywać się w państwowych przychodniach, a za niektóre z nich trzeba będzie zapłacić. Poza tym w trakcie leczenia ortopedycznego może zaistnieć potrzeba przeprowadzenia dodatkowych badań, w tym badań rtg czy badań przy użyciu aparatu usg. Z takiej aparatury medycznej można korzystać zarówno w ramach leczenia państwowego, jak i leczenia prywatnego. W niektórych przypadkach pacjenci decydują się także na odbycie konsultacji profesorskich, które najczęściej są płatne. Jednak mogą one pomóc w podjęciu właściwych decyzji dotyczących leczenia trudnych urazów ortopedycznych.