O renowacjach skórzanej odzieży, skór i tapicerek

awą których zniszczenia stają się niewidoczne.Skóra jako materiałNie każdy lubi skórę naturalną na meblach, czy choćby skórzane ciuchy czy dodatki. Z drugiej strony trzeba przyznać, że skóra jest jednym z najstarszy

O renowacjach skórzanej odzieży, skór i tapicerek Meble skórzane są bardzo efektowne i trwałe, jednak pod warunkiem, że odpowiednio o nie dbamy. Takie meble łatwo się niszczą, ale na szczęście są usługi typu , za sprawą których zniszczenia stają się niewidoczne.

Skóra jako materiał

Nie każdy lubi skórę naturalną na meblach, czy choćby skórzane ciuchy czy dodatki. Z drugiej strony trzeba przyznać, że skóra jest jednym z najstarszych rodzajów materiałów, z których wykonujemy odzież czy inne przedmioty. Dlatego może słabość do skórzanych mebli ma większość ludzi.

Skóra jako materiał jest bardzo wytrzymała i dość łatwa w czyszczeniu. Nowoczesne meble skórzane jednak łatwo ulegają uszkodzeniom, przetarciom i innym niszczącym je czynnikom. Wynika to z rodzaju zastosowanej skóry oraz jej wykończenia, dlatego każdy dumny posiadacz skórzanej odzieży, czy mebli powinien zaopatrzyć się w zestaw środków do konserwacji skóry, aby zachować jej dobry stan na dłużej.


Odnowa butów skórzanych

Skórzane buty są uważane za jedne z bardziej wytrzymałych oraz modnych. Co roku firmy obuwnicze wypuszczają kolekcje butów właśnie ze skóry naturalnej, które oczywiście swoje kosztują. jednak co zrobić jeżeli chcemy chodzić w naszych ulubionych butach, ale są już dość mocno zniszczone?

Na szczęście jest masa środków pomagających odnowić skórę na butach, meblach i nie tylko. Można również zanieść buty do specjalisty od renowacji skór, który w ostateczności nawet wymieni skórę na naszych butach na zupełnie nową. Zazwyczaj jednak wystarczy garść środków i wosków, aby przywrócić naszym butom blask i dawny wygląd.


O licu w Wikipedii

Lico ? górna, najbardziej zewnętrzna część skóry właściwej nosząca nazwę błony licowej, którą w garbarstwie określa się nazwą lica skóry.

W skórze właściwej można rozróżnić dwie zasadnicze warstwy ? warstwę termostatyczną (papilarną) i warstwę siatkową (retykularną). Warstwa termostatyczna, która jest istotna w tym artykule, stanowi górną, leżącą bezpośrednio pod naskórkiem warstwę skóry właściwej. Warstwa ta składa się ze stosunkowo cienkich włókien kolagenowych, wytwarzających gęstą i delikatną siatkę przestrzenną. Im bliżej górnych części warstwy termostatycznej i sąsiedztwa naskórka, tym mniejsza jest grubość włókien i tym delikatniejsza, bardziej zwarta i płaska jest siatka włóknista.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Lico_(skóra)