Artykuł o porządkach domowych

nej między III a II tysiącleciem p.n.e. Dywan widnieje na fladze Turkmenistanu. Słowo dywan, według językoznawcy Aleksandra Brücknera, pochodzi od tureckiego diwan (rada, biuro), a to z kolei z języka perskiego, gdzie oznacza ?

Artykuł o porządkach domowych

Dywan!

Dywan podłogowy ? tkanina dekoracyjna przeznaczona do pokrycia pewnych płaszczyzn (najczęściej podłóg, czasem także ścian).

Dywany pojawiły się prawdopodobnie w Azji Centralnej między III a II tysiącleciem p.n.e. Dywan widnieje na fladze Turkmenistanu.

Słowo dywan, według językoznawcy Aleksandra Brücknera, pochodzi od tureckiego diwan (rada, biuro), a to z kolei z języka perskiego, gdzie oznacza ?trybunał?. Dywany mają różne kształty, kolory i rozmiary.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Dywan_pod%C5%82ogowy


Pracując codziennie

Duże mieszkanie to marzenie prawie każdej kobiety. Osobna sypialnia, osobna garderoba, trzy łazienki, dom pełen dzieci. Jest tylko jeden kłopot. Wszystko powyższe oznacza dużo sprzątania. Pracując codziennie nie każda kobieta ma czas zająć się należycie domem i dopilnować, by kurz nie gromadził się na meblach. Dla takich kobiet swoją ofertę kieruje każda firma sprzątająca. Korzystanie z usług takich firm pozwala zaoszczędzić tak cenny czas. W dzisiejszych czasach taka firma to coraz rzadziej luksus, a coraz częściej konieczność. Usługi tego typu doceniają nie tylko osoby aktywne zawodowo, ale także ludzie niepełnosprawni, dla których zwykłe umycie podłóg, czy okien jest często rzeczą bardzo trudną, jeśli nie niemożliwą. Firma sprzątająca może wyręczyć w wielu pracach. Szczegółową ofertę, jak też cennik znaleźć można na stronach internetowych. Miłym zaskoczeniem mogą być bardzo niskie ceny oferowanych usług. Duża konkurencja na rynku zmusza firmy zajmujące się sprzątaniem do obniżania stawek i kierowanie swojej oferty ku klasie średniej. O wysokiej jakości oferowanych usług świadczy to, iż klienci korzystają z nich coraz chętniej i coraz częściej wracają.


Czysty zysk?

Rynek akcesoriów do sprzątania jest naprawdę spory. Z ekranu telewizora, co chwilę słychać o jakimś cudownym wynalazku, który ma usprawnić tę (niezbyt) lubianą czynność. Można się tutaj spierać, czy reklamy mopów są seksistowskie, bo przecież to praktycznie zawsze kobieta gra tu główną rolę. Sprzątających panów jest w telewizji jak na lekarstwo. Jednak zostawmy tę drażliwą (przynajmniej dla niektórych) kwestię i przejdźmy dalej. Skupmy się raczej na tym, czy te wszystkie innowacje faktycznie się sprawdzają, czy też może jest to raczej czysty (nomen omen) marketing?